Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Yine Kastamonu yine skandal! Bu kez gündem otobüs

Yine Kastamonu yine skandal! Bu kez gündem otobüs

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, MHP’li Kastamonu Taşköprü Belediyesi’ne bağışladığı otobüs ne iade ne ediliyor ne de halkın hizmetine sunuluyor. Gerekçeyi CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin açıkladı: Taşköprü Belediye Meclisi, Cumhur ittifakı Genel Başkanlarından korktuğu için belediye başkanına yetki vermiyor.

CHP’Lİ BELEDİYEDEN AKP’Lİ BELEDİYEYE OTOBÜS HEDİYESİ

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Kastamonu Taşköprü’de kullanılmayan otobüs krizi yaşandığını duyurdu. Aziz Kocaoğlu döneminde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kastamonu Taşköprü Belediyesi’ne otobüs hediye ettiğini söyleyen Erbilgin şunları söyledi: “Taşköprü Belediyesi’ni AKP yönetiyor, Hüseyin Arslan da belediye başkanı. Belediye’ye bir otobüs lazım oluyor ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yazı yazılarak otobüs talep ediliyor. O zaman da İzmir’de başkan Aziz Kocaoğlu. Araya yerel seçimler giriyor ve süreç tamamlanmadan İzmir’de belediye başkanımız, Taşköprü’de ise partiyle birlikte başkan da değişiyor. Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, eski yazışmalara bakıyor ve İzmir’den bir otobüs talep edildiğini görüyor. Yazıyı güncelliyor. İzmir’e yazı tekrar gidiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclisi gelen talebi değerlendirerek, ülkede tüm yurttaşlara eşit hizmeti kendisine şiar edindiği için partisine ve şehrine bakmaksızın Taşköprü Belediyesi’ne 35 RY 098 plakalı 2008 model Isuzu aracı tahsis ediyor. Bu otobüs Taşköprü’ye gelince mevzuat gereği Taşköprü Belediye Meclisi’nin belediye başkanına onay ve yetki vermesi gerekiyor. Ama gelin görün ki Taşköprü Belediye Meclisi bu yetkiyi vermiyor.”

OTOBÜS NE KASTAMONU’DA KULLANILIYOR NE DE İZMİR’E GERİ GÖNDERİLİYOR

CHP’li Erbilgin otobüsün kullanılmama gerekçesini ise şöyle anlattı: “Olayın Aziz Nesin’lik kısmı da burada başlıyor. Otobüs artık Taşköprü Belediyesi’ne tahsisli olduğu için İzmir otobüs üzerinde şu anda bir tasarruf yapamıyor. Taşköprü Belediyesi de kendi Cumhur ittifakından genel başkanlarından korktukları için otobüsü getirip Taşköprülülerin hizmetine sunamıyor. Ortada bir otobüs var. Otobüs üzerinde İzmir artık bir şey yapamıyor. Taşköprü ise biz Millet ittifakından bir şey almayız diyorsa bir yazı göndermesi lazım. Üzerindeki haktan vazgeçmesi gerekiyor ki, biz bu otobüsü bir başka ihtiyacı olan bir ilçemize gönderebilelim. “

Yorum Yap