Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Son Nurcu hayatını kaybetti! O fotoğrafı çok konuşulmuştu

Son Nurcu hayatını kaybetti! O fotoğrafı çok konuşulmuştu

Nur Cemaati Meşveret Grubu lideri Hüsnü Bayramoğlu korona virüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Korona virüs tedavisi gören Bayramoğlu, yaklaşık 2 haftadır entübe halindeydi. 86 yaşında hayatını kaybeden Bayramoğlu, Said Nursi’nin hayattaki son talebesi olarak biliyordu.

Nur Cemaati Meşveret Grubu lideri Hüsnü Bayramoğlu’nun, Ayasofya’nın ibadete açıldığı gün Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler’le yan yana gelerek fotoğraf çektirmesi uzun süre tartışmalara neden olmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dahil birçok isimle görüşen Bayramoğlu, 2016’da yapılan Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile de kısa bir görüşme yapmıştı. Hulusi Akar, Bayramoğlu’ndan dua etmesini istemiş, Hüsnü Bayramoğlu da Akar’a, ‘Ben Bediüzzaman’ın talebesiyim. Ordu ile alakadarız’ cevabını vermişti.

İşte o fotoğraflar:

 

SARAY’DAN İLK MESAJ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel kalem müdürü Hasan Doğan, Said’i Nursi’nin son talebesi Hüsnü Bayramoğlu’nun hayatını kaybetmesiyle ilgili mesaj yayımladı. Erdoğan ile Bayramoğlu’nun çekilmiş fotoğraflarını paylaşan Doğan, “Bediüzzaman’ın talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu Ağabey vefat etti. Cenab-ı Allah rahmet eylesin.” ifadelerini kullandı.

SOYLU’DAN MESAJ

Bayramoğlu’nun ölümüyle ilgili bir mesaj da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Soylu sosyal medyada “Hüsnü Bayramoğlu Ağabey de, bu mübarek günde can emanetini Rabbi’ne teslim edenlerden oldu… Cenab-ı Allah, ailesi ve yakınlarına sabr-ı cemil ihsan eylesin. Mekanı cennet, makamı âlî olsun inşallah. Başımız sağ olsun.” mesajını paylaştı.

 

 

Yorum Yap