Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Sibel Kekilli Erdoğan’ı kime şikayet etti

Sibel Kekilli Erdoğan’ı kime şikayet etti

Game of Thrones’un yazarı George Martin, Türk asıllı ünlü aktrist Sibel Kekilli’nin kendisine Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmasına ilişkin mail attığını duyurdu. Martin de bloğunda bu konuyla ilgili endişelerini içerinden bir yazı kaleme aldı. Yazısında Türk kadınlarına seslenen Martin, “dik durun, güçlü durun”dedi.

İşte o yazı: 

“Türkiye’de Şiddet

28 Mart 2021

Sevgili arkadaşım Sibel Kekilli, HBO Game of Thrones fanları onu Shae rolü ile de hatırlar, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de yaşanan can sıkıcı gelişmeler ile ilgili beni uyaran bir mail attı.
(Sibel Almanya’da doğmuş, büyümüş ve yaşıyor; ancak Türk kökenli)

Mailinde, Erdoğan yönetimindeki Türkiye’nin kadına yönelik şiddetle mücadele amacı taşıyan İstanbul Sözleşmesi’nden resmi olarak çekildiği söyledi.

Detaylar şöyle:
https://edition.cnn.com/2021/03/20/europe/turkey-convention-violence-women-intl/index.html

Sibel, kendisi de şiddet mağduru olmayı ilk elden deneyimlemiş biri olarak, uzun zamandır dünya genelinde kadına yönelik şiddet mücadelesinde aktif rol alıyor.
Sibel yalnızca iyi bir oyuncu değil (Shae karakterine kitaplarımda olmayan bir ruh ve derinlik verdi), ayrıca gerçekten cesur bir kadın ve bir kahraman. Yaptığı ve yapmaya çalıştığı şeyler için ona gerçekten hayranım. Ona ve Türkiye’den beni duyan kız çocuklarına ve kadınlara bir mesajım var:
Selam ve Sevgiler.
Dik durun, güçlü durun.”

Zagreb Radyosu 

Özel Haber

 

Yorum Yap