Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Yıllar önce “teröristti” Meclis’e konferans verdi!

Yıllar önce “teröristti” Meclis’e konferans verdi!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in akademisyen oğlu Mehmet Perinçek, TBMM’de düzenlenen Moskova Antlaşması’nın 100.yıl dönümünde Türk Rus ilişkileri panelinde konuştu. TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un da katıldığı panelde Perinçek’in Rusya Devlet Arşivlerinden çıkardığı Moskova Antlaşması’nın tarihi görüntüleri de izletildi.

TBMM Başkanı Şentop, “Zor zamanlarda birbirine destek olan iki devletin ve onları temsil eden isimlerin Antlaşmaya verdikleri isim de esasen görüntülerdeki bu samimiyeti yansıtıyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti ile Rusya Şuraları (Sovyetler) Federatif Sosyalist Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Dostluk Antlaşması. Bu vesileyle görüntülerin günümüze kadar ulaşmasını sağlayan Rusya Devlet Arşivlerine ve görüntüleri bizlere sunan değerli akademisyen Dr. Mehmet Bora Perinçek’e teşekkür ederim.” sözleriyle Perinçek’e teşekkür etti.

 

“TERÖRİST” DENEREK TUTUKLANMIŞTI

Rus-Türk ilişkileriyle ilgili yaptığı çalışmalarla bilinen akademisyen Perinçek, 22 Ağustos 2011 yılında FETÖ kumpası Ergenekon davası kapsamında “terör örgütüne üye olma” suçlamasıyla tutuklanmış 2 yıl Silivri cezaevinde kalmıştı. Perinçek tahliye olduktan sonra Twitter hesabından “Kumpasçı polisleri, soruşturan, tutuklayan savcıları-hakimleri tutuklandı. Bazı fareleri kaçtı. Hatırası bu kaldı. Bu fotoğraf ve tarih tutuklandığım güne değil, Ağustos 2011’den beri kaldığım 2 noludan 1 nolu cezaevine sevk edildiğim güne ait.” yorumuyla cezaevi kimliğini paylaşmıştı.

İŞTE O FOTOĞRAFLAR

Yorum Yap