Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Bakan’ı yalanlayan emekli subaylara hükümetten karşı hamle

Bakan’ı yalanlayan emekli subaylara hükümetten karşı hamle

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın 104 amiral hakkında yaptığı açıklamayı yalanlayan Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) hakkında inceleme başlatıldı. Ankara Valiliği tarafından, TESUD’a gönderilen yazıda, derneğe ait defterlerin inceleneceği bildirildi.

Ankara Valiliği tarafından TESUD’a gönderilen yazıda, 5283 sayılı kanunun 19’uncu maddesi hatırlatılarak “Derneği’nizin genel denetime tabi tutulması İçişleri Bakanlık Makamı’nın 06/04/2021 tarihli ‘olur’ları ile uygun görülmüş olup, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün ilgili yazıları ile de bu denetimi yapmak üzere Bakanlığımız Mülkiye Müfettişi başkanlığında Dernekler Denetçileri V.B.Ç ve Ö.D’nin görevlendirilmiş olduğu ve denetime 08/04/2021 tarihinde Perşembe günü 10.00’dan itibaren başlanacağı hususunun derneğinize tebliğ edilmesi istenilmiştir” denildi.

TESUD’un, Milli Savunma Bakanlığı’nı yalanlamasının ardından başlatılan inceleme dikkat çekti.

NE OLMUŞTU

Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye Emekli Subaylar Derneği yöneticilerinin 104 emekli amiralin yaptığı açıklamayı kınadığı açıklanmıştı. TESUD ise Bakanlık açıklamasını “Emekli amirallerin bildirisine yönelik herhangi bir kınama ifadesi kullanılmamıştır” diyerek yalanlamıştı.

Yorum Yap