Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Sabah’tan Lütfi Elvan’a sansür

Sabah’tan Lütfi Elvan’a sansür

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak döneminde buhar olan Merkez Bankası’nın 128 milyar dolarlık rezervine ilişkin tartışmalar sürüyor. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, NTV’de kayıp rezervlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Elvan, konuşmasında kayıp rezervlerle ilgili eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı işaret etti.

Bakan Elvan, “Yöntemi eleştirebilirsiniz ama kimseyi yolsuzlukla suçlayamazsınız” dedi. Elvan yaptığı açıklamalarda göreve geldiğinden bu yana döviz satışı gerçekleştirmediklerini belirtti. Kasım ayında istifa eden Berat Albayrak dönemini göstererek “Döviz satışı ile oluşan TL, açık piyasa işlemleri ve swap üzerinden bankalara kullandırıldı. Kasım’dan bu yana böyle bir döviz alım satım işlemini gerçekleştirmedik” ifadelerini kullandı.

Bugün birçok gazete, internet sitesi ve televizyon kanalı Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın bu açıklamalarına geniş yer ayırdı.

Ancak o haberler arasında biri dikkat çekti.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’ın kardeşi Serhat Albayrak tarafından yönetiliyor. Bu sebepledir ki gazete AKP içinde de Bakan Albayrak’a yakınlığı ile biliniyor. Öyle ki Albayrak’ı eleştiren yorumlar gazetede görmezden geliniyor.

Bu kez o sansüre Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan takıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, kayıp rezervlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Sabah gazetesi de Bakan Lütfi Elvan’ın açıklamalarına geniş yer verdi. Gazetenin birinci sayfasında ve iç bölümünde neredeyse bir sayfa olan haberde, Albayrak’ın işaret edildiği “Kasım’dan bu yana böyle bir döviz alım satım işlemini gerçekleştirmedik” açıklaması görmezden gelindi.

İşte dikkatlerden kaçmayan o ayrıntı:

 

Yorum Yap