Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Milyon dolarlar kazanıyor 40 yıllık arabaya biniyor! Sebebini açıkladı

Milyon dolarlar kazanıyor 40 yıllık arabaya biniyor! Sebebini açıkladı

Brezilyalı yıldız Zico, halen 40 yıl önce Liverpool karşısında ‘maçın adamı’ seçildiğinde ödül olarak verilen Toyota Celica’yı kullanıyor.

Efsanevi oyun kurucu, Japonya’da oynanan 1981 Kıtalararası Kupa’da Flamengo’nun Avrupa’nın en iyi takımını 3-0 yendiği maçın kahramanı oldu ve Tokyo’daki Ulusal Stadyum’da oynanan maçtan sonra Japon otomobil devleri tarafından yaklaşık 8.000 sterlin değerindeki Toyota Celica hediye edildi.

 

 

ARACIMDAN AYRILMAYA NİYETİM YOK

Brezilyalı yıldız bugün halen Rio de Janeiro sokaklarında Celica’sını kullanıyor. Aracından ayrılmaya da niyeti yok. Zico, “Aracımı satmam için çok sayıda teklif aldım; ancak aklımın ucundan bile geçmedi. Bu araba harika bir zaferin sembolü ve Flamengo’nun o güne kadar kazandığı en önemli maçın unutulmaz bir hatırası. Araba evimde ve sorunsuz çalışıyor. Yaşadığım müddetçe orada kalmaya devam edecek” diyor.

SATMADI

The Sun’un haberine göre; 1980-2014 yılları arasında Toyota, şimdilerde Dünya Kulüpler Kupası olarak bilinen Kıtalararası Kupa’nın resmi sponsoruydu ve sahadaki en iyi oyuncu araba ödülünü kazanırdı. Çoğunlukla ödülü kazanan oyuncu arabayı satıp araç bedeli takım oyuncuları arasında paylaşılırken, Zico arabayı hatıra olarak saklamak istediğini, verdiği bir röportajda ifade etti. Hatta o dönem Brezilya’da ithalat yasak olmasına rağmen Toyota da aracın her koşulda Brezilya’ya gönderilmesini istedi.

 

 

 

Zagreb Radyosu

Çeviri Haber

Yorum Yap