Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  MHP’den Süleyman Soylu mesajı: Erdoğan’dan ne istediler

MHP’den Süleyman Soylu mesajı: Erdoğan’dan ne istediler

Türkiye günlerdir kabine revizyonu iddialarını tartışıyor. Hatta isimler üzerinden papatya falları bile açılıyor. “Revizyon olacak mı” sorusu bugün AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’a da soruldu. Ünal, “Cumhurbaşkanı yeni bir düzenlemeye gidecek” mesajıyla iddiaları doğruladı.

Türkiye artık resmen kabine revizyonuna gidiyor.

Bu kabine değişikliğinde koltuğunu koruyup korumayacağı en çok merak edilen isim ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu.

Kulislerde Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanlığı’ndan alınarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı yapılacağı ifade ediliyor. Yüksek sesle dillendirilen bu iddia Süleyman Soylu’nun bir üst makama geçmesine rağmen yetkisiz ve etkisiz bırakılacağı yorumlarını da beraberinde getirdi.

MHP’den tüm bu yorumlara cevap gibi bir hamle geldi.

MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesi, 3 gün üst üste manşetten Süleyman Soylu röportajı yayınladı.

Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek’in de hazır bulunduğu röportajlarda Soylu’ya “arkandayız” Erdoğan’a “Soylu’yu görevden alma” mesajı veriliyordu.

Bahçeli bunu ilk kez de yapmıyordu.

Soylu, pandemi sürecinde konulan sokağa çıkma yasağında hata yaptığını kabul edip istifa etmiş MHP lideri Bahçeli, Soylu’nun göreve devam etmesini istifanın kabul edilmemesini istemişti.

Bahçeli direkt olarak olmasa da Türkgün gazetesi aracılığıyla Soylu’ya bir kez daha sahip çıkmış oldu.

Erdoğan bu mesajlara ne cevap verecek?

Göreceğiz….

İŞTE O RÖPORTAJLAR:

 

Yorum Yap