Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Merkez Bankası’na atanan o isim Erdoğan’ın danışmanının eşi çıktı

Merkez Bankası’na atanan o isim Erdoğan’ın danışmanının eşi çıktı

Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi olarak atanan Ertan Aydın’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı Meltem Taylan Aydın’ın eşi olduğu ortaya çıktı.

Merkez Bankası’nda görevden almalar sürüyor. Hazine’nin verdiği önergeyle görevden alınan son isim Banka Meclisi üyesi Ömer Duman oldu. Yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı Meltem Taylan Aydın’ın eşi Ertan Aydın atandı.

O DA İKİ KOLTUKTA OTURUYOR

Merkez Bankası Banka Meclisi üyesi olarak atanan Ertan Aydın’ın eşi de kamuda çift koltuk sahibi olanlardan. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanlığını yapan Meltem Taylan Aydın, aynı zamanda Halk Bankası Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev yapıyor.

ERTAN AYDIN KİMDİR

970 yılında doğan Ertan Aydın, Hacettepe Üniversitesi Turizm İşletmeciliği, Hacettepe Üniversitesi Ön Asya Arkeolojisi ve Anadolu Üniversitesi İktisat bölümlerinden mezun oldu.

1996 yılında Garanti Bankasında Yönetici Yetiştirme Programını tamamlayarak Uzman Yardımcısı olarak finans sektöründe çalışma hayatına başladı.

2003 yılından itibaren Halk Bankasının Şube ve Genel Müdürlük birimlerinde Krediler, Bireysel Pazarlama, KOBİ Pazarlama ve Esnaf Bankacılığı bölümlerinde Kıdemli Uzman, Yönetmen ve Bölüm Yöneticisi olarak çalıştı.

2013-2016 yılları arasında Ziraat Bankasının yurtdışı iştiraki olan Türkmen Türk Ticaret Bankası Genel Müdürü olarak görev yaptı.

2016 yılından itibaren Ziraat Bankasında Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı ve Eğitim Bölüm Başkanı, Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı – Yetenek Yönetimi Bölüm Başkanı ve Ziraat Bank Montenegro (Karadağ) A.D. Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulundu.

İngilizce bilmektedir.

Ertan Aydın, 30 Mart 2021 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap