Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  İzmir’de çirkin saldırı… Heykelinden bile korktular!

İzmir’de çirkin saldırı… Heykelinden bile korktular!

İzmir’in Buca ilçesinde bulunan Bekir Coşkun heykelinin yüz kısmı kimliği belirsiz kişi yada kişilerce parçalandı. Açılışı yapılacak Bekir Coşkun parkına yerleştirilen Bekir Coşkun heykeline yapılan saldırı Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç tarafından kınandı.

Kılıç, “Hiçbir saldırı, hiçbir vandallık bizleri, Bucamıza ve hemşehrilerimize hizmet üretme yolundan asla geri döndüremez. Kentimiz ve kentlimiz için yatırım yapmaya, proje üretmeye, eser kazandırmaya devam edeceğiz. Çünkü biz halkız, halkın belediyesiyiz. Halk için, halkla birlikte çalışıyoruz. Açılışını yapmaya hazırlandığımız Bekir Coşkun Parkı’nda yer alan duayen gazetecimiz merhum Bekir Coşkun’un heykeline yapılan saldırıyı esefle kınıyorum.” yorumunu yaparak çirkin saldırıya ilişkin anın fotoğrafını paylaştı.

ÖZALAN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan geçtiğimiz günlerde heykelin yapım çalışmalarına ilişkin anın fotoğrafını paylaşarak “En son ayı heykeli ve maskeli heykel ile gündeme gelen CHP’li Buca Belediyesi 2 metre yüksekliğinde Bekir Coşkun heykeli yaptırıyor. Adınızı ‘Cumhuriyet Heykel Partisi yapın da rahatlayın, halk ile alakanız yok ne de olsa.” yorumunu yapmıştı.

Duayen gazeteci Bekir Coşkun, 18 Ekim 2020 günü sonsuzluğa göç etti.

Yorum Yap