Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  İmamoğlu’nun çalışmadığı isimleri Erdoğan hangi koltuklara atadı

İmamoğlu’nun çalışmadığı isimleri Erdoğan hangi koltuklara atadı

Yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kaybeden AKP’nin belediyede işsiz kalan bürokratları kamuda yüksek maaşlı koltuklara atanmaya devam ediyor. AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Spor İstanbul’da Tesisler Müdürü olarak görev yapan Abdurrahman Aydın, gece yarısı kararnamesiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı İstanbul İl Müdürlüğü’ne getirildi.

 

CHP’li Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesini kazandıktan sonra işe alımda liyakat vurgusu yapmış, AKP döneminde müdürlüklerde bulunan bazı isimlerle yollar ayrılmıştı. O isimlerden biri de Abdurrahman Aydın’dı. Gece yarısı yayımlanan kararnameyle Aydın’a yeni koltuk bulundu. Aydın, kritik projelerin yürütüldüğü Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı İstanbul İl Müdürü olarak atandı.

Abdurrahman Aydın

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oluruyla yayımlanan atama kararında şu ifadeler yer aldı: “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan İstanbul İl Müdürlüğü’ne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Abdurrahman Aydın atanmıştır”

İŞTE O KARAR

O İSİM PARTİYE KAYDIRILDI

Erdoğan kamuda olduğu gibi partisinde de atamalar yapmayı sürdürüyor. Dün o atamalara bir yenisi daha eklendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yol ayrımına gittiği AKP’li bürokratlardan Atakan Yılmaz, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen’e bağlı olan AR-GE ve Eğitim Biriminde Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Şen, atama kararını “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın onaylarıyla AR-GE ve Eğitim Birim Başkan Yardımcılarımızla yola çıktık. Yolda olan, yol üzerine konuşandan hayırlıdır. Durmak yok, yola devam” mesajıyla duyurdu.

İŞTE O PAYLAŞIM

Yorum Yap