Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  İmamoğlu’na randevu vermeyen başkan gitti yerine kim geldi

İmamoğlu’na randevu vermeyen başkan gitti yerine kim geldi

Bosna Hersek’te Sosyal Demokrat Parti Bosna Hersek (SDP BiH) adayı Benjamina Karic, Saraybosna’nın 39’uncu belediye başkanı oldu. 1991 doğumlu Karic, Saraybosna’nın ikinci kadın belediye başkanı olarak tarihe geçti.

Saraybosna’nın yeni başkanı Benjamina Karic oldu. 29 yaşındaki Karic, bugün yapılan törenle görevi Abdullah Skaka’dan devraldı. Karic’i ilk kutlayan isimlerden biri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. İmamoğlu, “Dünyanın en büyük Boşnak nüfusunun yaşadığı şehir olan İstanbul’dan en içten saygılarımızı iletiyoruz” mesajıyla Karic’i kutladı.

YANIT GELDİ

Benjamina Karic de Ekrem İmamoğlu’nun tebrik mesajına sosyal medyadan yanıt verdi. Karic, “Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na nazik tebrikleri için teşekkür ederim. Sizleri Saraybosna’da ağırlamak ve şehirlerimiz arasında uzun süredir devam eden ortaklığı yenilemek benim için zevk olacaktır. Tarih bizi birbirimize bağlar ama bize ilham veren gelecektir. Önümüzdeki birçok harika projeyi dört gözle bekliyorum” dedi.

İMAMOĞLU DETAYI

Karic’in görevi teslim aldığı Skaka, Erdoğan muhalifi olduğu gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşmemişti. AKP’ye yakın gazetelerden tebrikler alan Skaka’nın görevi Karic’e devretmesi iki belediye arasında yeni bir dönemin başlangıcı olarak yorumlandı.

Benjamina Karic

Yorum Yap