Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Tehditler arttı silah taşıyorum

Tehditler arttı silah taşıyorum

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, “Ben o mahkemede bunların yargılandığını göreceğim. Bütün bu yargılamaları da TRT ekranlarından canlı yayında vereceğiz.” açıklamasından sonra tehditler aldığını söyledi. Saldırılardan korkmadığını ifade eden Erdoğdu, “yanımda önlem olarak silah taşıyorum” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, katıldığı bir televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazeteci İsmail Saymaz’ın “Konuşmanız sonrası tehdit aldınız mı” sorusuna “Çok aldım. Meclis’in makamları arandı. Notlar gönderildi. Türkiye küçük. Aykut mutlaka karşılaşırız” yanıtını verdi. Türkiye’de bir korku iklimi yaratılmak istendiğini söyleyen CHP’li Erdoğdu, “Buna prim verecek değiliz. Silahlı geziyorum.” yanıtını verdi.

SALDIRILARDAN KORKMUYORUM

Erdoğdu sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben bunların saldırısından korkmam ama ben provakasyondan korkarım. Provokasyon şudur, Türkiye bir operasyona çok açık bir ülke. Sevilen bir siyasiye, önemli bir bürokrata bir şey yapılabilir. Bence Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nu Meral Hanım’ı çok iyi korumak lazım, içeride Demirtaş’ı korumak lazım. Bunu yurtseverlik ve vatanseverlik duygusuyla söylüyorum. Herkesten ricam şu, Türkiye’de ani olacak bir şeyden geri çekilip duralım”

NE OLMUŞTU

CHP’li Aykut Erdoğdu katıldığı bir programda “Bütün bu yargılamaları TRT ekranlarından canlı yayında vereceğiz. Uluslararası dillerde de vereceğiz ki herkes bilsin vatana ihanet etmesin. Vatana ihanet edenlerin ne hale düştüğünü herkes görsün” ifadelerini kullandıktan sonra eleştirilmişti.

Yorum Yap