Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Gözaltındaki amiralin kızından duygulandıran mesaj

Gözaltındaki amiralin kızından duygulandıran mesaj

104 emekli amiralin imzasını taşıyan Montrö açıklaması nedeniyle gözaltında bulunan emekli amirallerden Nadir Hakan Eraydın’ın kızı Cansu Eraydın Gürcan, sosyal medyada duygu yüklü bir metin kaleme aldı. Mesajında “Yarın veya daha sonra, yine bir gün, bu fotoğraftaki gibi kavuşur muyuz, sağlık buna el verir mi bilmiyorum.” diye soran Gürcan, babasına sarılırken çekilmiş fotoğrafını da paylaştı.

104 emekli amiralin imzasını taşıyan Montrö açıklamasında imzası bulunan emekli Tuğamiral Nadir Hakan Eraydın, 5 Nisan’dan bu yana gözaltında bulunuyor.

Cansu Eraydın Gürcan’ın duygulandıran mesajı şöyle:

“30 sene ülkeye hizmet,
Balyoz Davası adı altında bir kumpasa insan ömründen verilen 3 koca yıl,
Arada verilen kayıplar, yitip giden zaman, geçen hayat, suçlanan ve elinden babalık ve eşlik hakkı alınan, önce “insan”, sonra “baba” ve “eş”.
Sonrası sessizce beraat… derken;
Kanalların, Montrö gündeme geldikçe peşlerinden koştukları insanlar, o davetleri kabul ettiler ve katkıda bulundular diye “Neden Montrö hakkında konuştular?” diye yine aynı kanallarda isimleri yankılanan insanlar; o “Emekli Amiraller”…
Yarın veya daha sonra, yine bir gün, bu fotoğraftaki gibi kavuşur muyuz, sağlık buna el verir mi bilmiyorum.
Bildiğim tek şey, o da bu yazıyı buraya kadar okumanızın sebebidir, muhakkak.”

CEZAEVİNDE KALMIŞTI

Emekli Tuğamiral Nadir Hakan Eraydın, kumpas Balyoz davasından 16 yıl hapis cezasına çarptırılmış 3 yıl cezaevinde kalmıştı. Anayasa Mahkemesi’nin 18 Haziran 2014 tarihli ‘hak ihlali’ kararıyla diğer tahliye edilen Eraydın, yeniden yargılandığı davada 31 Mart 2015’te beraat etmişti.

Yorum Yap