Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Erdoğan tercihini yaptı: Ayasofya İmamı Boynukalın’a mesaj gibi atama

Erdoğan tercihini yaptı: Ayasofya İmamı Boynukalın’a mesaj gibi atama

Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın ile girdiği tartışma sonrası tepki çeken AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile ilgili Erdoğan’ın verdiği karar belli oldu. Zengin, AKP MKYK asil üyesi oldu. Zengin, İstanbul Sözleşmesi’ne verdiği destekle de biliniyordu.

Merakla beklenen AKP MKYK listesi belli oldu. Binali Yıldırım, Bekir Bozdağ, Bayram Şenocak gibi isimlerin yer aldığı MKYK listesinde Özlem Zengin’in de yer alması dikkat çekti. İstanbul Sözleşmesi’ne verdiği destekle bilinen Özlem Zengin’in MKYK üyesi olması Erdoğan’ın Ayasofya İmamı Boynukalın’a verdiği mesaj olarak yorumlandı.

Zengin ayrıca bugün yapılan kongre divanında da yer aldı.

NE OLMUŞTU

Ayasofya baş imamı Mehmet Boynukalın’ın kadın cinayetlerine ilişkin açıklamalarının ardından başlayan tartışmaya AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin de dahil olmuştu.

Medyanın kadın cinayetlerindeki tutumunu hedef alan Boynukalın, “Kadının erkeğe düşman edilmeye çalışıldığını” savunmuştu.

AKP’li Zengin ise “Bu açıklamalar siyasetin yükünü arttırıyor. Siyaset çok ağır bir iş. O yüzden bence herkes kendi işini yapmalı diye düşünüyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Yorum Yap