Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Emekli subaylar bakanı yalanladı

Emekli subaylar bakanı yalanladı

Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye Emekli Subaylar Derneği yöneticilerinin 104 emekli amiralin yaptığı açıklamayı kınadığı açıklanmıştı. Dernekten yanıt gecikmedi: “Emekli amirallerin bildirisine yönelik herhangi bir KINAMA İFADESİ KULLANILMAMIŞTIR.”

Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın “Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Millî Savunma Bakanlığına destek ziyareti gerçekleştirerek bazı amirallerin yayımladığı bildiriyi kınadıklarını belirtti” ifadeleriyle yaptığı açıklamanın gerçeği yansıtmadığı duyurdu. TESUD tarafından yapılan açıklamada “Emekli amirallerin bildirisine yönelik herhangi bir KINAMA İFADESİ KULLANILMAMIŞTIR.” İfadeleri yer aldı.

TESUD’UN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

“ 5 Nisan 2021 günü saat 13.30’da TESUD Genel Başkanı ve TEMAD Genel Başkanı, beraberlerinde yönetim kurullarından ikişer üye ile birlikte MSB’lığına DAVET EDİLMİŞTİR.
Sayın Milli Savunma Bakanı’nın ülkemiz ve TSK’nın halen yürütmekte olduğu faaliyetler konusundaki paylaşımlarını müteakip TESUD Genel Başkanı tarafından; Silahlı Kuvvetlerimizin yurt içinde ve dışında yürüttüğü faaliyetlerdeki başarılarından gurur duyulduğu ifade edildikten sonra, emekli subaylarla ilgili çeşitli konular gündeme getirilmiş, görüş ve öneriler paylaşılmıştır.
Emekli amirallerin bildirisine yönelik herhangi bir KINAMA İFADESİ KULLANILMAMIŞTIR.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

MİLLİ SAVUNMA BAKANI NE DEMİŞTİ

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Millî Savunma Bakanlığına destek ziyareti gerçekleştirerek bazı amirallerin yayımladığı bildiriyi kınadıklarını belirtti” ifadesi yer almıştı.

 

Yorum Yap