Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Emekli amiralden Bahçeli ve Akşener’e sert sözler: Baban mı taktı yıldızları

Emekli amiralden Bahçeli ve Akşener’e sert sözler: Baban mı taktı yıldızları

104 amiralin açıklamasını sert sözlerle eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yanıt emekli Koramiral Atilla Kıyat’tan geldi. Kıyat, “amirallerin apoletleri sökülsün” diyen Bahçeli’yi “Biz çocuklarımıza yıldızlarımızı değil onurumuzu miras bırakacağız” sözleriyle eleştirirken “zevzeklik” açıklamasında bulunan Akşener’e ise “Ne silahlıyız, ne de bürokratız. Şu an sadece emekliyiz. Bu durumda zevzeklik eden kim acaba”  diye sordu.

ZEVZEKLİK YAPAN KİM

Emekli amiraller açıklamasındaki imzacılardan emekli Koramiral ve eski Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerinden Atilla Kıyat, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i sert sözlerle eleştirdi. MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye “Anayasa Mahkemesi’nin kapatılmasını isteyecek kadar Yargıya talimatı adet haline getirmiş bir kişi, sanki babası takmış gibi, yıldızlarımızın sökülmesini istemiş. Bilmediği ve hiç anlayamayacağı bir şey var. Biz çocuklarımıza yıldızlarımızı değil onurumuzu miras bırakacağız..” ifadeleriyle yüklenen Kıyat, Akşener’e “Ne silahlıyız , ne de bürokratız. Şu an sadece emekliyiz. Bu durumda zevzeklik eden kim acaba?” sorusunu yöneltti.

NE OLMUŞTU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 104 amiralin yaptığı açıklamayı “zevzeklik” olarak değerlendirmişti. MHP lideri Bahçeli ise “Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.” önerisinde bulunmuştu.

Yorum Yap