Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Damada yakın gazetede Yiğit Bulut’u kızdıracak sözler

Damada yakın gazetede Yiğit Bulut’u kızdıracak sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’a yakınlığıyla bilinen, Albayrak’ın ağabeyi Serhat Albayrak tarafından yönetilen Sabah Gazetesi’nde dikkat çeken bir yazı yayınlandı. Sabah yazarı Dilek Güngör, Erdoğan’ın danışmanlarına ve vekillere susun mesajı verdi.

Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör, danışman ve vekillerin televizyonda konuşmalarının başıboşluk görüntüsü yarattığını belirterek, “Emin olun, bazen susmak iyidir. Az konuşan kınanmaz!” dedi.

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın görevden alınmasının ardından Cumhurbaşkanı Danışmanları Yiğit Bulut ve Cemil Ertem televizyon televizyon gezerek açıklamalarda bulunmuşlardı.

İşte Dilek Güngör’ün “Ağzı olan konuşmasın” başlıklı o yazısı:

“Nasıl oldu, ne için oldu, hangi amaçla oldu, bilmiyorum. Ama pek de iyi olduğu söylenemez.
Ne mi geveliyorum.
Son günlerde hangi TV’yi açsam, hangi ekonomi kanalına baksam, hangi ajansı tarasam önüme bir danışmanın ya da filanca kurulun üyesinin açıklaması düşüyor. Onlara bir de milletvekilleri eklenince, başıboşluk görüntüsü alıp başını gidiyor.
İsim isim saymaya gerek yok.
Danışmanlar da kurulların üyeleri de vekiller de Merkez Bankası’nın faiz politikasından girip, rezervlerden çıkıyorlar. Tabii, o kadar çok konuşunca kimi zaman bir denilen diğerini tutmayabiliyor!
Belki kötü niyetli değiller. Kendilerince bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Fakat ekonomi belirsizliği de sevmez, bu dağınıklık izlenimini de… Zira, her kafadan ses çıkması piyasanın ateşini söndürmediği gibi daha da tepki çekiyor hatta kafa karıştırıyor. Üstelik, ekonomide yaratılmaya çalışılan belirsizliği giderecek muhataplar belli… Bırakalım, Merkez Bankası Başkanlığı’na yeni atanan Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ya da Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan gerekli açıklamaları yapsın.
Emin olun, bazen susmak iyidir.
Az konuşan kınanmaz!”

Yorum Yap