Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Bir açıklama da amiral eşlerinden: Bir daha bizi aramayın

Bir açıklama da amiral eşlerinden: Bir daha bizi aramayın

Emekli 104 amiralin, takkeli amiral ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili yaptıkları açıklamayla başlayan tartışmalara amirallerin eşleri de dahil oldu. Mavi Vatan kavramının isim babası Cem Gürdeniz’in eşi Rengin Gürdeniz, bildiriyi eleştiren TGB’ye sert yanıt verdi. Gürdeniz, “Bir daha asla Cem Gürdeniz’i konferans talebi için aramayın. Ben eşi olarak izin vermeyeceğim gerçekten yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

YAZIKLAR OLSUN BİR DAHA ARAMAYIN

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ne ilişkin sözleri sonrası başlayan tartışmalara ve Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’nın “takke ve cübbe” giydiği bir fotoğrafının basına yansımasına ilişkin olarak 104 emekli amiralin imzasıyla yayımlanan açıklamaya İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “zevzeklik” derken TGB ise “Bugün her cephede kahramanca savaşan Türk ordusunu, Atatürk çizgisinden çıkmış olarak göstermek Vatan Savaşımıza kara çalan vahim bir yanlıştır.” değerlendirmesinde bulunmuştu. Açıklamada imzası bulunan Emekli Amiral Cem Gürdeniz’in eşi Rengin Gürdeniz, Akşener ve TGB’ye sert yanıt verdi.

Twitter hesabından Akşener’e seslenen Rengin Gürdeniz “insanlar karşı fikirlere yorum yaparken neden hakaret etme iç güdüsü ile hareket ederler, zevzeklik gibi. Acaba kelime haznelerinde daha uygun terimler yok mu? Merak ettim” ifadelerini kullandı. “Gerçekten bunu yazdığınıza inanamıyorum yazıklar olsun siz ne hale gelmişsiniz” diyerek TGB’yi eleştiren Gürdeniz sözlerini şöyle tamamladı: “Bir daha asla Cem Gürdeniz’i konferans talebi için aramayın. Ben eşi olarak izin vermeyeceğim gerçekten yazıklar olsun”

İADE EDİYORUZ

Açıklamada imzası bulunan Emekli Amiral Taner Balkış’ın eşi Işıl Sander Balkış da Meral Akşener’e sert tepki gösterdi. Balkış şunları yazdı: “Meral Akşener hanım… Hiç yakışmadı Emekli Amirallerimize zevzek demeniz. Bu sözü size iade ediyoruz. Emekli Silahlı bürokrat da ne demek? Hiç yakışmadı hem de hiç” 

O DA İMZALARDI

FETÖ kumpası Balyoz Davası’nda 3 yıl hapis yattıktan sonra yakalandığı akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak’ın kardeşi Filiz Çakmak da 104 amiralin açıklamasına destek verdi. Çakmak, “Hiç tereddütsüz imzasını atardı çünkü O bir Mustafa Kemal Askeri… Cem Aziz Çakmak’ı tanıdığını iddia edip, O’nun bu bildiriye imza atmayacağını iddia eden bazıları şunu iyi bilsin : O bu ülkeye zarar verecek her durum karşısında ASLA kayıtsız kalmazdı, imzalayacağı gibi münferid olarak da fikrini en sert biçimde beyan ederdi… Böyle hadsizlikleri kabul etmem mümkün değil” mesajını paylaştı.

Yorum Yap