Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Bahçeli’ye en yakın isimlerdendi! MHP’ye ve ittifaka sert sözler!

Bahçeli’ye en yakın isimlerdendi! MHP’ye ve ittifaka sert sözler!

MHP eski Teşkilat Başkanı Şefkat Çetin partisini ve AK Parti ile yapılan ittifakı eleştirdi. İttifakın MHP’nin özünü bulandırdığını söyleyen Çetin, varlık nedenlerimiz ranta çevriliyor dedi.

Devlet Bahçeli’yle yakın çalışmış isimlerden olan eski Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Şefkat Çetin, “Misyon Unutturulunca.. Vizyonda;Hampacı,Siyasi Rant’çılar Toplanıyor. Özümüz’ün Bulandırılması,İttifak Uyumu Diye Satılıyor. Varlık Nedenlerimiz.Milli Bekamız;Ranta Çevirilerek. Olumsuzlukların Örtüsü Yapılıyor. Bağımlı, Siyaset Rantçıları. Ülkü,İlke Arayanları Düşmanlaştırıyor.” İfadelerini kullandı.

ŞEFKAT ÇETİN KİMDİR

1954 Yozgat – Boğazlıyan doğumlu

Evli ve iki çocuk babası

İlk – Orta ve Lise öğrenimini Yozgat’ta, Yüksek Öğrenimini Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Bölümünde tamamladı.

1971 Yılından itibaren Türk Milliyetçiliği düşüncesinin iktidarını hedefleyen kuruluşlarda yönetici olarak hizmet verdi…

Genç Ülkücüler Teşkilatı bünyesinde başlayan hizmetleri 1978 yılında Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak devam etti.

12 Eylül ara dönemi sonrası hürriyetine kavuştuktan sonra Milliyetçi Çalışma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde Merkez Karar Kurulu ve Merkez Yürütme Kurulu üyelikleri ve Başkanlık Divanında hizmet verdi.

18 Nisan 1999 seçimi sonucunda 21. Dönem TBMM Ankara Milletvekili olarak görev yaptı.

1997 – 2002 yılları arası MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

4 Kasım 2012 tarihinde yapılan 10. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi.

21 Mart 2015 tarihinde yapılan 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi. Akabinde yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini aldı.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçim sonucunda, 25. Dönem TBMM Ankara  Milletvekili olarak görevinde bulundu.

Yorum Yap