Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  Atılmadan istifa etti

Atılmadan istifa etti

126 emekli büyükelçi tarafından yayımlanan bildiride imzası bulunan eski MHP Aydın Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu partisinden istifa etti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, bildiride imzası bulunan Kumcuoğlu’nun kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edildiğini açıklamıştı.

MHP tarafından kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen eski MHP Aydın Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu partisinden istifa etti. İhraç kararını yöntem ve gerekçe olarak kabul etmediğini söyleyen Kumcuoğlu, “Kamu hizmetinde bulunduğum elli yıla yaklaşık bir süre boyunca, bilinçli bir Atatürk Milliyetçisi olarak, daima, yüce milletimizin ve Türklüğün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hak ve çıkarlarını gözetmeye ve savunmaya gayret ve itina ettim. Bu durumda, parti yetkili organlarının söz konusu tasarrufunu, hem gerekçe hem yöntem itibariyle, kabullenmem mümkün değildir. Bu nedenle, çoktandır fikren ve fiilen ayrı düştüğüm Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ettiğimi bilgilerinize sunarım” ifadeleriyle MHP’den ayrıldığını duyurdu.

Kumcuoğlu, istifa dilekçesini 6 Nisan’da Bodrum 7. Noterliği aracılığıyla MHP Genel Merkezi’ne gönderdi.

NE OLMUŞTU

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 126 emekli büyükelçi tarafından yayımlanan bildiride imzası bulunan eski MHP Aydın Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu’nun kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edildiğini açıklamıştı.

Yorum Yap