Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  “Kereste gibi yaşam formları” dediği konuşmasındaki ilginç ayrıntı

“Kereste gibi yaşam formları” dediği konuşmasındaki ilginç ayrıntı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısında kadınlar günüyle ilgili yaptığı konuşma gündem yarattı. Kendisine yapılan saldırıları anlatan Akşener, “Kereste gibi yaşam formlarına, erkek demeye midem kalkıyor.” ifadelerini kullandı. Akşener’in çarpıcı ifadeler kullandığı grup konuşmasını metnin dışına çıkarak yaptığı ortaya çıktı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisi hakkında söylediği “Fosforlu Cevriye” ve MHP tarafından sosyal medyada başlatılan “Fosforlu Meral” etiketini hatırlatan Akşener, “Fosforlu Cevriye’nin fahişe olmadığını sert eli sopalı bir kadın olduğunu söylemek zorunda kaldım” diye konuştu.

KERESTE GİBİ YAŞAM FORMLARI

Akşener, Bahçeli’nin nikâh şahidi olduğu oğlunun 9 aylık çocuğuna ‘nesebi gayri sahih’ söylediğini hatırlatarak “Ölsem de öldürülsem de tehdit edilsem de tek kişi kalsam da bu mücadeleden dönersem namerdim. Bu da bir Müslüman Türk kadının sözüdür, yeminidir.” diyerek “Kereste gibi yaşam formlarına, erkek demeye midem kalkıyor. Onların yüzünün iğrenç olduğunu, her birinin ne kadar korkak olduğunu göstermeye beni vesile kıldın. Sana şükürler olsun Allah’ım. Bu yaşam formlarının eşlerinin suratına nasıl baktığını merak ediyorum.” sorusunu sordu.

Zagreb Radyosu ulaştığı bilgilere göre Akşener gündem yaratan bu konuşmayı metnin dışına çıkarak doğaçlama yaptı.

İŞTE O KONUŞMANIN TAM METNİ:

 

Yorum Yap