Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  AKP’li vekilden Erdoğan’ı kızdıracak sözler: Yanlış!

AKP’li vekilden Erdoğan’ı kızdıracak sözler: Yanlış!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 104 emekli amiralin bildirisine ilişkin yaptığı “Bu işin merkezinde CHP var, medyada göreceksiniz” açıklamasının ardından, Akşam gazetesi bildiriye imza atan amirallerin yakınlarını isim isim hedef gösteren bir haber yayınladı. Söz konusu bildiriye ilişkin ‘darbe imalı bildiri’ yorumunda bulunan Akşam gazetesi, emekli amirallerden bazılarının Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi yakınlarını hedef gösterdi. AKP Milletvekili Abdülkadir Özel  “Bu yanlış bir habercilik dilidir” diyerek tepki gösterdi.

“Yakınlarının konuyla ne alakası var” diyen AKP Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, “Bildiriyi imzalayanların emekli oldukları için herhangi bir partiye üye olmalarında hukuki ahlaki siyasi hiçbir sorun yok. Hele yakınlarının konuyla ne alakası var. Bu yanlış bir habercilik dilidir! Sorun, Muhalefetin milli iradeye parmak sallayan bu zihniyete sahip çıkmasıdır.” ifadelerini kullandı.

YAKINLARI CHP ÜYESİ

Erdoğan, dün yaptığı değerlendirme toplantısının ardından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer vermişti:

“Bu 104 kişinin içinde bizzat CHP üyesi olan kendisi, karısı, yeğeni, oğlu olanlar var. Bunları da yakın zamanda yazılı ve görsel medyada göreceksiniz. Bu işin merkezin aslında ana muhalefet partisinin ta kendisi var.”

 

Yorum Yap