Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  AK Parti İmam Hatipli o ismi hapse gönderiyor

AK Parti İmam Hatipli o ismi hapse gönderiyor

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında kesinleşen mahkeme kararının TBMM’de okunmasının ardından milletvekilliği düşürüldü. Dokunulmazlık hakkını da kaybeden Gergerlioğlu hakkında cezaevi yolu açıldı.
Karar okunurken Meclis Genel Kurul salonunu terk etmeyen HDP’nin İmam Hatip kökenli milletvekili Gergerlioğlu, “Meclise darbe, sadece bomba atmakla olmuyor. 90 bin kişinin oyunu almış bir milletvekilini meclis dışına itmeye çalışmak bu meclise bir darbedir. Ben de bu darbeye karşı direneceğim.” ifadelerini kullandı.

 

İMAM HATİP MEZUNU

İmam Hatipli olmakla ve İmam Hatip mücadelesi vermekle övünen Erdoğan’ın iktidarında, imam hatip kökenli Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşürülüp cezaevine gönderilecek olması “tuhaf bir tesadüf” olarak yorumlandı.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Gergerlioğlu’na “terör örgütü propagandası yapma” suçundan verilen 2 yıl 6 ay hapis cezasını geçtiğimiz günlerde onamıştı.

ÖMER FARUK GERGERLİOĞLU KİMDİR

Isparta / Şarkikaraağaç – 1965, Muhittin, Nebihe.
Doktor; Bursa İmam – Hatip Lisesi ve Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi.
Yurdun çeşitli yerlerinde görev yaptıktan sonra Süreyyapaşa Göğüs Hastanesinde Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz ihtisası yaptı. 2000 yılından itibaren uzman olarak İzmit Seka Devlet Hastanesinde çalıştı. MAZLUMDER Kocaeli Şube Başkanlığı ve Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve platformlarda aktif görev aldı. Yerel ve ulusal medya kuruluşlarında insan hakları ve siyaset eksenli makaleler yayımladı.
Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Gergerlioğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorum Yap