Zagreb Radyosu

  /  Haberler   /  30 yıllık milletvekili arkadaşı İnce ile yollarını ayırdı

30 yıllık milletvekili arkadaşı İnce ile yollarını ayırdı

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 30 yıllık yol arkadaşı Muharrem İnce ile siyaseten yollarını ayırdı. İnce’nin en yakınındaki isimlerden olan Tüzün, dostluklarının süreceğini ancak CHP’den ayrılmayacağını açıkladı.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adaylarından Muharrem İnce’nin partiden ayrılıp yeni parti kuracağını açıklamasının ardından tavrı en çok merak edilen isimlerin başından geliyordu CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün. Kimisi 30 yıldır birlikte yol yürüdüğü İnce’nin partisine katılacağını söylüyordu kimisi ise CHP’de kalacağını. O kararı verdi: CHP’de kalmak.

Tüzün, “Sayın Muharrem İnce 30 yıllık arkadaşımdır, dostumdur. SHP-CHP birleşmesinden sonra o dönemin en genç il başkanlarıydık. Bu yönüyle baktığımızda aramızda dostluk ve arkadaşlık konusunda bir sorun yok.” dedi.

Tüzün 6 ay önce Muharrem İnce ile görüştüklerini belirterek, “Kendisine siyasi parti kurmanın zor olduğunu ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde küçük partilerin oy oranını arttırma şansı olmayacağını, CHP’nin bugün Türkiye’de iktidar alternatifi olduğunu söyleyen birisiyim” ifadelerini kullandı.

CHP’DE DEVAM EDECEĞİM

Evlatlarımla CHP’yi Bilecik’te eşit şekilde büyüttüm diyen Tüzün, “Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyasi yaşamıma devam edeceğim. Bu konuda Bilecik halkımız, örgütümüz, üyelerimiz müsterih olsun. Bir terüddüt söz konusu değildir. Ben CHP’de doğdum CHP’de siyasi yaşamıma devam edeceğim.” şeklinde konuştu.

Siyaseten İnce ile yol arkadaşlıklarının bittiğini söyleyen konuştu sözlerini şöyle sürdürdü: “İnce Bilecik’e gelirse karşılarım ama siyaseten yol arkadaşlığımız bitmiştir.”

Tüzün, Bilecik’te Muharrem İnce’nin partisine geçmek için CHP’den istifa eden kimsenin olmadığını da açıkladı.

Yorum Yap